Rajd objął 5 krajów Europy i dzielił się na II etapy: I etap:  Gorzów Wlkp. – Lubniewice – Brody – Łęknica – Zgorzelec to 350 km jazdy rowerami po  polskiej i niemieckiej stronie granicy , nocleg w pięknym pałacu w Brodach (dziękujemy za wspaniałe przyjęcie), w Ośrodku Stilonu w Lubniewicach, w domu kultury w Łęknicy i licznych leśnych ostępach nad jeziorami i rzeczkami, które cieszą oko i duszę.

HARMONOGRAM RAJDU - zobacz

Główna atrakcja: fantastyczne ścieżki rowerowe  po niemieckiej stronie granicy oraz pałac i wieża widokowa w Brodach.

II etap: przemieszczamy się dwoma samochodami zwiedzając Pragę i Wiedeń. Gościmy w najpiękniejszej jaskini w Czechach, po której płyniemy łodziami (Punkveni). Na Słowacji pławimy się w aquaparku w Popradzie , zwiedzamy przepiękny Słowacki Raj, zaliczamy mrożące krew w żyłach bobowanie wagonikami po metalowej szynie.

 

Podczas tego etapu nocujemy na ciekawych polach namiotowych poznając turystyczne zwyczaje w krajach, przez które przejeżdżamy. W Podlesoku zmierzyliśmy się z potężną burzą połączoną z oberwaniem chmury. W naszych namiotach można było spokojnie pływać.

Główna atrakcja: całodniowa wyprawa górska w parku narodowym Słowacki Raj, fantastyczne krajobrazy krasowe, liczne drabinki i wąwozy oraz strumienie, przełom rzeki Hornad. Starsza młodzież wyprawa 10 godzin (obowiązywała żelazna kondycja). Podczas wyjazdu połączyliśmy turystykę rowerową z turystyką górską , zwiedziliśmy dwie stolice i przede wszystkim poznaliśmy wiele regionów państw przez które przejeżdżaliśmy.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji tej wspaniałej imprezy wakacyjnej:

kochanej  Barbarze Baś , przedsiębiorstwu Gofin, piekarni Różycki, Wiktorowi Korczakowi.